Õhusuudlused katkukaarel

Reet Kudu

Katariina on tulnud läbi elu, maalides põnevaid sürrealistlikke maale, elades oma Euroopa sõprade kaunites kodudes ning igatsedes oma noorepõlvearmastuse Allani järele, kes Tartu kodust ilma jäeti, kelle ta täditütar aastaid tagasi enesele meheks võrgutas ja kes on nüüdseks edukas teadlane Münchenis.
Koroonakriis lööb kaardid laual segamini. Euroopa on lukus ning kunstnikul tuleb hakkama saada Lasnamäel, kus kõik meenutab vabaduslaule ja- unistusi. Münchenisse kolinud täditütar anub leppimist, Allan ilmub ootamatult ta ukse taha ning Katariina sugulased avaldavad üksteise võidu arvamust, kuidas naine elama, maalima ja kirjutama peaks. Igal juhul mitte poliitikast!
Ja siis äkki ilmub Katariina ellu tundmatu mees, kellega internetis vestlemine hõivab üha suurema osa tema mõtetest.

Kirjastusest tellides sisaldab hind 13 eurot nii käibemaksu kui ka kohaletoimetamise kulu.

 

ante mortem

Toomas Leito luulekogu „ante mortem” on illustreeritud tema joonistuste ja Tiit Leito loodusfotodega, nii et tulemuseks on ainulaadne ja ilus kunstiline ning kirjanduslik tervik.

Kirjastusest tellides sisaldab hind 15 eurot nii käibemaksu kui ka kohaletoimetamise kulu.

Seotud silmadega

Jaan Mikweldt

Keskkriminaalpolitsei uurijatel Juhan Roostel ja Argo Alasel on käes pingelised ajad. Nende kolleeg lasi ohtlikul pätil Venemaale põgeneda, kohtuhoones aga jagunevad suhtumised sellisesse ränka rikkumisse üsna täpselt pooleks.
Juhanil on riburada ka isiklikke muresid. Tema tüdruksõber Kirke käitub viimasel ajal kummaliselt ning Juhanil on kahtlus, et taas on üks naine otsustanud, et uurija pole see mehetüüp, kellega oma elu siduda võiks.
Lisaks on Juhan nõuks võtnud kaitsta oma nooremat õde Reginat kogu maailma meeste eest. Oli ju õeraas teda keerulises juhtumis aidates peaaegu surma saanud...
Argol on ainult üks mure. Regina on tal kindlalt keelanud Juhanile öelda, et nad juba tükk aega paar on olnud.

Hind 12 eurot sisaldab km ja postikulu.

NB! 17 euro eest saab kaasa Regina Roosiroti eelmise seikluse "Kohtumine rotveileritega".

Hiiu saare lõunarand – Endli ots 2

Ville Sihanouk

Eelmise raamatuga võrreldes on elu saarel veidi edasi liikunud. Endel põgenes oma kodust ära, sest armunud naised ei lasknud kusagil rahus olla – õnneks oli ta enne poolkogemata enesele ka uue talu ostnud. 

Vanadekodu on alles ning Aafrikas äri ajav Aferist paneb Endlile südamele, et too ikka vallast sotsiaaltsentrumi jaoks raha küsiks. 

Endel läheb valda, aga kokkuvõttes tassib ise vallavanemale kotiga raha, sest eelmine omavalitsusjuht teinud kogu vallamaja nii lagedaks, et kohvi asemel juuakse nüüd laukavett ja sekretäri palk tuleb vallavanemal oma taskust maksta. 

Kirjul saareelanike seltskonnal tuleb selleski raamatus lahendada hulk elulisi probleeme. Seda nad ka teevad – vahel suurema, vahel väiksema eduga, kuid alati ainulaadse ja eripärase Hiiumaa huumori võtmes.

Hind 9 eurot sisaldab km ja postikulu.

NB! 11 euro eest saab osta selle raamatu koos esimese osaga! Kohaletoimetamine hinna sees.

Kangelasliku Seltsimees Majori juhtumised KGB teenistuses kommunismiehitamisepäevil

Uido Truija

 

Raamatus ei lahata detailselt ülimalt salajast, riskantset, täis ohtusid Seltsimees Majori KGB operatiivtööd, ei nimeta tema teenistusobjektide nimesid, olgu need siis Eesti NSV Teaduste Akadeemia, Tartu Riiklik Ülikool, Kultuuriministeerium, Haridusministeerium ja teised enam ohtlikud rahvavaenulikud objektid. Ei tooda ära ka agentide perekonnanimesid, keda Seltsimees Major värbas. Võib-olla ehk mõnikord tuuakse ära agendinimi või pseudonüüm – onu Vasja, spioon Ivan, Paadunud Kommunisti Järglane...
Ei märgita ära ka Balti jaama vagunisaatja nime, kellelt Seltsimees Major tripperi sai. Samas tuuakse esile rida seltsimehi, kellega koos Seltsimees Major töötas, kellega oli lähedalt tuttav või kellega koos viina jõi, näiteks Eestimaa Kommunistliku Partei Keskkomitee esimesed sekretärid Ivan Käbin ja Karl Vaino ning Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi esimees Artur Vader. Samuti peatub raamatu autor Seltsimees Majori kõige meeldejäävamatel juhtumitel – Viru hotellis litsides käimised ja muud kohtumised huvitavate inimestega.

2020 KK 330 lk

Hind 20 eurot, sisaldab km ja postikulu

Kirjad rääkimata teedelt

Maria Johanson

"Kirjad rääkimata teedelt” toovad päevavalgele väikeseid inimlikke saladusi, mis hiljem tagasi vaadates on muutnud rääkijate elu. Vahel päris hulluks, mõnikord aga algsega võrreldes palju meeldivamaks.
Mis inimeste elu kõige rohkem mõjutab? Suhted ja raha, uhkused ja eelarvamused, häda mõistuse pärast... ja veel palju muidki asjaolusid, mille peale on vahel üsna keeruline tulla.

220, 130 lk KK

Hind 12.- sisaldab km ja postikulu.

Põrgutules paradiisisaar

Saale Väester

Kruiisilaeval teenindajatena töötavad Mirtel ja Urmas sõlmisid kolleegidega kihlveo: ööbida üks öö laeva päästeparves otse ookeanilainetel. Ärgates on nende esimene mõte – võitsime! Ja seejärel kohe teine – aga kus siis laev on? Laeva ei ole. Keegi oli parve kinnitanud liiga lohakalt. Lähedal asuv paradiisisaar tundub päästva õnnena. Alles spioonidena vanglamüüride vahele suletuina ning surmanuhtlust oodates saavad Mirtel ja Urmas aru, et õnnest on asi väga kaugel.

2018, PK 180 lk

Hind 12.- sisaldab km ja postikulu.

Armastuse aimamatud rajad

Eliise Mäesalu

Jane Vaarmann töötab modellina. Tema alasti keha on just selline, mida paljud kunstnikud ja fotograafid meeleldi oma töös kasutavad. Naise eraelu pole aga kunagi õnnelik olnud. Mees, kellega ta abiellus, oli kindel, et pärast pulmi ei sobi naisel enam poseerida. Jane vaba hing tekitab meestes sama palju õudu kui tema keha ihalust.
Toomas Urbel on kirikuõpetaja. Tal on kindlad põhimõtted ja vankumatu moraal. Lisaks ka olemuslik põlgus kõigi vastu, kes seda ei jaga. Nende kahe teed ei oleks kunagi ristuma pidanud. Kui just ootamatu armunool neid kokku poleks suunanud – nimelt abiellusid omavahel nende hilises keskeas vanemad, tehes kahest tundmatust peaaegu õe ja venna.

 2018, PK, 125 lk

Hind 8.- sisaldab km ja postikulu

 

Saladuse jälgedes

Maria Lepmaa

 

„Saladuse jälgedes” saadab raamatutest „Saladuse jõud” ja „Saladus sinu sees” tuttavaid tegelasi ka hetkedes, mida nad hea meelega ehk avalikult ei reklaamiks.

Õnn ja rahu on osaks langenud vaid Kristelile ja Ivarile, teiste eraelutaevasse lubab ilmateade erineva kujuga pilvi. Gea peab hakkama saama oma järgmise suure unistuse täitumisega, kuid see pole kaugeltki kerge katsumus. Kas Bernil õnnestub tema perekonnaelu tumestada? Irina armastusest Berni vastu on järel üpris vähe ning Monica, kes sõbratarile vankumatu kaljuna tuge pakub, seisab ka ise üpris värisevatel jalgadel.

Viivika avastab end silmitsi oma abikaasa uue kirega – seekord on ärimees Valdek otsustanud minna hingerännakule, et leida oma tegelik olemus. Teadmatuses, kas tema mees Indiast guru juurest üldse naaseb, kaalub Viivika ka oma eluga edasiminemist.

 

2017, PK, 136 lk

Hind koos käibemaksu ja saatekuludega 10 eurot.

Röntgennägemisega mees

Margit Peterson

„Röntgennägemisega mees” on valik lugusid, mis moodustavad kireva ja üha muutuva kaleidoskoobi elust endast. Juhtunud siin ja seal, selle ja teisega. Sinuga. Minuga. Veidi ringi vaadates meie kõigiga. Inimesel võivad olla soovid ja plaanid ja strateegiad, aga siis sekkub juhus, lüües kõik kaardid segamini. Vahel teeb juhuse sekkumine haiget – kõik oleks võinud olla hoopis teisiti, märksa paremini. Vahel toob juhus õnne – läks nii hästi, nagu poleks lootagi söandanud. Mõnikord on elu lihtne ja selge, siis jälle juhtub midagi, mida on raske selgitada. Ka pisut müstikat on elu loomulik koostisosa.

2017,KK, 117 lk.

Hind koos käibemaksu ja saatekuludega 10 eurot.

Armastuse aimamatud rajad

Eliise Mäesalu

Jane Vaarmann töötab modellina. Tema alasti keha on just selline, mida paljud kunstnikud ja fotograafid meeleldi oma töös kasutavad. Naise eraelu pole aga kunagi õnnelik olnud. Mees, kellega ta abiellus, oli kindel, et pärast pulmi ei sobi naisel enam poseerida. Jane vaba hing tekitab meestes sama palju õudu kui tema keha ihalust.
Toomas Urbel on kirikuõpetaja. Tal on kindlad põhimõtted ja vankumatu moraal. Lisaks ka olemuslik põlgus kõigi vastu, kes seda ei jaga. Nende kahe teed ei oleks kunagi ristuma pidanud. Kui just ootamatu armunool neid kokku poleks suunanud – nimelt abiellusid omavahel nende hilises keskeas vanemad, tehes kahest tundmatust peaaegu õe ja venna.

2018, PK 125 lk

Hind koos km ja saatekuludega 8.-

Tupiktänavas

Kiiri Saar

"Tupiktänavas" on lugu hästitoimiva ja pealtnäha õnneliku paarisuhte lahkukasvamisest. Lähikondsete arvates on Pärt ja Piia musterperekond - nad on suurepärased sõbrad ja mõttekaaslased, kellesarnaseid kohtab harva. Kadedatest pilkudest hoolimata tunneb heal elujärjel Piia turvalises abielusadamas mõistva kaasa kõrval salamisi põletavat puudust millestki sootuks enamast.

Ühel hallil tusatujupäeval satub rutiini uppunud naine lugema raamatut, mille erakordsus ajendab teda ühendust võtma autoriga. Vastu ootusi mees vastab ja kirjavahetusest areneb märkamatult kõrvalsuhe. Ühtäkki on Piia elus kuhjaga kirge ja uudsust, värve ning võlu, millest ta vananeva väikelinnaplikana seni vaid vargsi unistada on tihanud. Püüd suhtekolmnurga sasisõlme valutult lahti harutada paiskab naise emotsionaalsesse tupikseisu. Kas sellest leidub üldse väljapääs?

2017, KK, 66 lk

Hind koos käibemaksu ja saatekuludega 7,5 eurot.

 

Kohtumine rotveileritega

Jaan Mikweldt

"Kohtumine rotveileritega" on põnev suhte- ja kriminaalromaan, mida on keeruline käest panna. Põnevust jagub lõpuni.

Regina Roosirotil on mitu põhjust ülikool raamatukogutöö vastu vahetada ja uude linna kolida. Pärast seda, kui armastatud noormees teda pettis, ei taha Regina temaga isegi mitte juhuslikult kohtuda!
Uues sihtkohas elab juba Regina vend Juhan, kes töötab keskkriminaalpolitseis ja meeldib väga Regina heale sõbratarile, kelle juures raamatukogus on juhtumisi saadaval ka vaba töökoht.
Kõik klapib lausa suurepäraselt. Ent raamatuid armastaval Roosirotil pole kolides aimugi, et oma vennaga suheldes satub ta otse keerulise mõrvauurimise keskmesse.

2017, KK, 220 lk.

Hind koos käibemaksu ja saatekuludega 15 eurot.

Mees minevikust

Saale Väester
 
"Mees minevikust" tõstab peegli paljude naiste silmade ette. Mida teeksite teie, kui heasse abiellu sekkub mees, kellest olete plikapõlvest peale salaja unistanud?

Kätlini elus on kõik hästi – ta teeb unistuste tööd, tal on ilus kodu, kolm toredat last ja tubli mees. Vaid tema teab, et tegelikult on midagi siiski puudu.
15 aastat tagasi sai ta ootamatult emaks. Lapse isa oli tema elu esimene suur armastus Jaanus, kes aga Kätlini rasedusest kuuldes jäljetult kadus. Oma murega üksi jäänud teismeline ei leidnud ka vanematega ühist keelt ja veidi peale tütre Kadri sündi põgenes ta lapsega vanematekodust. Minna polnud aga kuhugi. Ja nii jäi ta lihtsalt pargipingile istuma, teadmata, mis temast edasi saab. Õnneks leidis Virgo ta pargist ja kutsus enda juurde. Alguse sai meeldiv ja turvaline suhe ning mõne aja pärast Kätlin ja Virgo abiellusid. Kuid Kätlini hinge jäi püsima mälestus tema esimesest suurest armastusest, igatsus mehe järele, kes oli tema jaoks kunagi kõike tähendanud. Seda enam, et Kätlini silmis on Virgo küll igati tubli ja tore, aga midagi on nagu ikkagi puudu, midagi sellist, mis Jaanuses oli, aga Virgos pole.
Kui Jaanus ühel õhtul ootamatult Kätlini ukse taha ilmub ja naisele abieluettepaneku teeb, lööb see Kätlini senise täiusliku maailma kõikuma. Mida ometi teha? Kas valida aastaid kestnud turvaline suhe või mees, keda Kätlin on kõik need aastad endiselt salaja armastanud? Ja kuidas mõjutab Kadrit tema bioloogilise isa väljailmumine?
 
2017, KK, 170 lk.
Hind koos käibemaksu ja postikuludega 11 eurot.

Saladus sinu sees

Maria Lepmaa

„Saladus sinu sees” on mõtteline järg Maria Lepmaa esimesele romaanile „Saladuse jõud”.
Nüüd on mitme naise unistused täitunud. Gea elab oma unelmate kodus ja töötab valitud erialal, jagades elu parima mehega, keda ta soovida oskas. Kristel on leidnud suurepärase abikaasa ja saanud emaks. Irinal on päris oma mees, kes ei kiirusta tema juurest koju abikaasa juurde ning Viivika pereelust on truudusetuse pilved kadunud.
Ometigi veeretab elu kõigi naiste teele uusi katsumusi ning tuleb tõdeda, et ükski rahulolu pole loodud muutumatuna kestma jääma.

2017, PK, 170 lk

Hind koos käibemaksu ja postikuludega 10 eurot.

 

Taevatee haigla langeb koomasse

Taevatee haigla oli luitunud, halli värvi, kohati maha varisenud krohviga kahekorruseline Preisimaa kasarmu tüüpi hoone. Selle olid pisut enam kui viiskümmend aastat tagasi ehitanud saksa sõjavangid. Haigemaja õues seisis väheldane ehitis, piiratud terve takjate, nõgeste ja metskanepi tihnikuga. See oli lahutamatu osana haigla juurde kuuluv surnukuur.
Kui peaarstile tuli mõte Taevatee haigla ära erastada, tundus see talle maailma parima äriplaanina – patsiente ju ikka jagub. Kaasatud auahne advokaat näeb samuti head teenimisvõimalust. Püsiklientuur on alustaval äril olemas – igaüks oma voodis ja erineval põhjusel sent surmale võlgu.
Ent sama armutu, nagu elu on olnud patsientide vastu, on ta ka edulootuses ärimeeste vastu – kord segavad seadused, kord pärijad, kord vikatimees...

2017, KK, 320 lk. Hind koos käibemaksu ja saatekuludega 15 eurot.

Isatütred

Reet Kudu

Selle aasta 4. jaanuaril oleks saanud sada aastat vanaks kirjanik Reet Kudu isa, kelle mälestuseks valmis vastselt romaan „Isatütred”.

 Kirjanik ise räägib oma raamatust nii: „Romaan „Isatütred“ pole mulle oluline mitte ainult mu kümnenda romaanina, vaid püüan kirjeldada oma elu üht põhiprobleemi, kuidas ustavate isade ustavad tütred jäid nõukogude süsteemi hammasrataste ehk tsensuuri vahele, sest sinna jäi igaüks, kes ei tahtnud olla üksnes inimmutrike tohutus sotsrealistlikus masinavärgis, kahjuks räsivad neid vastuhakkajaid moraalituse hammasrattad tänaseni.

See on lugu spordilegendist Kalev Tammepojast ja tema tütrest Katariinast, kes tahab pühendada isa sajandale juubelile maalinäitust, aga ta ei saa maalida isa ehitatud suvemajas Lõuna-Eestis, kust vennapoeg on ta riided ja näitusevisandid remondi ettekäändel välja visanud, vaid rahvusvaheliselt tuntud kunstnik peab seda tegema võhivõõras suvilas Ida-Virumaal. Ja just sealt algab Katariina uus lugu, mis võiks ehk ka teistele isatütardele anda jõudu, sest kunagi pole liiga hilja...”

 2016, KK, 116 lk.

Hind 10.- koos käibemaksu ja kohaletoimetamise kuluga

Reetur

Saale Väester

„Reetur“ on lugu noorest naisest Barbarast, kes elab täpsemalt määratlemata tulevikus kohas, mida kunagi tunti Eestina. 

Tema maailm on meie omast hoopis erinev. Planeedi Maa on hõivanud tulnukad, keda nende lemmikharrastuse pärast kutsutakse küttideks. Inimesed on surutud saaklooma rolli. Barbara ei taha aga paratamatusega leppida ja annab endast parima, et sissetungijate vastu võidelda. Kuid siis kohtub ta tulnuka Timareusiga, kes tutvustab talle oma maailma. Piir hea ja halva, õige ja vale vahel muutub häguseks, Barbara ei tea enam, kuidas ta käituma peaks. Ta tunneb Timareusi vastu tugevat sümpaatiat, võib-olla isegi armastust, kuigi ta peaks seda olendit vihkama. 

Mida ta tegema peaks? Kas tulnuka ja inimese vahel üldse saab olla armastust? Milline on Barbara tegelik koht selles vaenulikus maailmas?

2016, KK 112 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja kohaletoimetamise kuluga

Kõndides tänavatel

Konstantin Kaiser

Konstantin Kaiser viljeleb oma proosas lakoonilisuse erilist vormi, nii et tema jutustused mõjuvad nagu meditsiiniline akupunktuur. 

Konstantin Kaiser töötab kaua, kontsentreeritult ja teadlikult jutustuste kaunistusi kõrvaldades, et anda meie fantaasiale võimalus kaunistused ise juurde lisada. See on jutustamise väga omapärane laad ja stiil. 

Käesoleva raamatu tõlkimist toetas Bundeskanzleramt Österreich. Tõlkis Reet Kudu.

2016, KK, 104 lk.

Hind 9.- koos käibemaksu ja kohaletoimetamise kuluga.

 

Tuulemüüja tütar

Kiiri Saar

See novellikogumik asetab lugeja ette rea küsimusi. 

Kas me üldse teame, kes me oleme? Usaldame seda muutlikku ja moonutatud hinnangut kuvavat kõverpeeglit, mis edastab üksnes seda tõde, millisena teised meid näevad? Usume seda kaugelt enam kui iseennast? Vahel on meil hea meelgi, kui õnnestub maailm ära petta. Peaasi, et ei peaks iseendaga silmitsi seisma. Sisemine segadus aiva süveneb ja sellest vabanemiseks otsitakse üha meeleheitlikumaid viise. Miski pole tõeline ega päriselt see, mida tahaks. Võib-olla pole seda olemaski? Enesepett ei saa kesta lõpmatuseni. 

Ühel hetkel saabub murdepunkt – eesriie käriseb ja pilt tõelisusest jõuab ilma sageduse segajata vaatajani. Kas see, mida nüüd peeglis näeme, meeldib meile? Kas tunneme ennast üleüldse ära? Mis edasi saab, sõltub juba meist endist.

2016, KK, 216 lk

Hind 15.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Kassid kõnnivad omapead

Jaan Mikweldt

Teismelise Maia ema töötab Soomes ja tüdruku õlgadel on kogu majapidamine. Raskusi see talle ei valmista – tuleb lihtsalt endale ja vennale süüa teha ja korter aegajalt korralikult ära koristada. Ühel sellisel pärastlõunasel koristustunnil heliseb uksekell. Maia paneb märja lapi ämbrisse ja avab ukse... Et selle taga seisab poiss, kellega kohtumine muudab tema elu, ta sel hetkel loomulikult ei tea. Ka mitte seda, milliseid tundeid tema süda tunda oskab.

Retroromaan «Kassid kõnnivad omapead» on keeruliste otsuste, valikute ja eetiliste dilemmade lugu, mõistetav ja haarav igaühele, kes mäletab veel oma esimest armastust ja esimese reetmise järel valatud pisaraid.

2016, KK, 224 lk

Hind 15.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Lootusetu juhtum

Saale Väester

Pärast ülikooli lõpetamist saab Anneli tööd sotsiaaltöötajana. Ta on noor, energiline ja usub kaljukindlalt oma lemmikõppejõu väidet, et lootusetuid juhtumeid pole olemas. Kuid juba esimesel tööpäeval kohtub Anneli üksikema Riinaga, keda vanem kolleeg Lea peab just nimelt lootusetuks juhtumiks. Anneli otsustab Riinat aidata ja kogu maailmale tõestada, et tema õppejõul on õigus. Võimuka ema range kontrolli all elava Riinani jõudmine osutub aga oodatust keerulisemaks.

Kas Annelil õnnestub Riina elu muuta või on ta lõpuks siiski sunnitud tunnistama, et Riina puhul on tõepoolest tegemist lootusetu juhtumiga?

2016, KK, 164 lk

Hind 13.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Õnn algab homme

Kiiri Saar

Kuidas püüda kinni õnn, see läbinisti hoomamatu homne unelm, mis libiseb igal uuel hommikul jälle ühe päeva võrra edasi? Kas ta jääbki saabumata, sest pikisilmi oodatav «homme» on alati kuskil eemal, haardeulatusest väljas.

Õnneotsingute ja enesega rahu tegemisega on kimpus enamik Kiiri Saare lugude tegelasi. Mõned neist leiavad ennast, teised kaotavad, kogedes otsingute käänulisel teel kõike, mida inimeseks olemise kirev värvispekter pakub.

2015, KK, 204

Hind 15.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Vaikne suvi vanaema juures

Jaan Mikweldt

Vanaema Alma elab Laaneserva külast pisut edasi, vanas metsavahimajas. Suvehakul saabuvad talle külla neli lapselast. 

Kata on imekaunis neid, kes püüab poiste pilke ja murrab südameid. Liis on nooruke feminist, kes ei jää hätta ei karate ega vetelpäästega. Elmo on lootusetu naistekütt, kes oma seikluste üle alati arvet ei suuda pidada ning Priit püüab kehastada mõistuse häält – kui see juhtub võimalik olema. Porgandipeenarde rohimine, järves suplemine ja lehm Emmanuelle karjatamine on suveplaanis sees. Seiklused algavad juba enne kohale jõudmist. 

Aga kuulus kirjanik, kes maaidüllis surematut romaaniainest otsib, noor ja ülbe advokaat, tundmatu võimsal mootorrattal ning mitmed teised ootamatud tegelased muudavad vaikse suve kohati lausa ohtlikult seikluslikuks.

2015, KK, 386 lk

Hind 20.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Maja Mineviku tänaval

Kiiri Saar

Kord tundis Heleri teda. Karismaatilist kunstnikku Ukut, kes elas Taaralinnas õdusas metsistunud aiaga majas. Seal kohtusid minevik ja olevik, olles vaid majaliste päralt. Samavõrd, nagu see on lugu kahe väga erineva inimese armastusest ja sellest, mis saab siis, kui see lõpeb, on see ka lugu inimese ja looma erakordsest sõprusest, mis elab üle mitmeidki elu keerdkäike.

Tänu teineteise seltsile ja toele leiavad mõlemad pääsemise – Red tänavakassi karmist elust ja Heleri mineviku küüsist ning inimeste painest, keda ta kunagi lõpuni mõistnud ei ole.

2015, KK, 82 lk

Hind 9.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

 

Kuldsest puurist välja

Saale Väester

Noor abielunaine ja väikese tütre ema Katrin teab, et tegelikult on tal kõik olemas: töökas mees, armas laps, oma maja ja auto, kuid millegipärast ei suuda ta õnnelik olla.

Ikka ja jälle mõtleb ta maalimisele ja ülikooliõpingutele, millest ta kahe aasta eest pere nimel loobus.Kunstnikuks saamine oli tema suurim unistus ja ta lihtsalt ei suuda seda päriselt unustada, kuigi nii tema mees kui ka ema talle pidevalt korrutavad, et tema praegune elu on kordades parem kui kättesaamatutest õhulossidest unistamine.Tartu Ülikooli õppejõud Tanel on pärast armastatud naise traagilist surma katkestanud suhted lähedastega ja lihtsalt funktsioneerib, tundmata elust rõõmu. Katrinit ülikooli peahoone ees nähes tundub talle, et ta peab naist kõnetama.

Mehe päästerõngaks saab Katrini aitamine. Paraku märkab ta peagi, et Katrin tekitab temas tundeid, mida üks korralik mees abielunaise vastu tunda ei tohiks. Ja ikkagi ei suuda ta Katrinist eemale hoida. Taneli õde Diana on kulutanud aega, energiat ja raha töötu üksikisa Reinu laste eest hoolitsemisele. Kui Diana enam ei jaksa, leiab Rein endale kiiresti uue kallima ning kurnatud naine vajub otsekui musta auku.

«Kuldsest puurist välja» on mõtteline järg Saale Väesteri romaanile «Kuldne puur».

2015, PK, 216 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Kuldne puur

Saale Väester

Narva tüdruk Katrin tuleb Tartusse maalikunsti õppima. Kunstnikuks saamine on tema suurim unistus. Vanematekodus end puurilinnuna tundnud neiule avaneb ülikoolilinnas täiesti uus maailm: põnevad õpingud, toredad sõbrad ja ka esimene armastus. Tartu noormees Robert on töökas IT-spetsialist, kuid eraelus pole tal seni õnne olnud. Tema suurim soov on vabaneda süütusest ja leida tunnustust ka väljaspool kontorit. Tutvus Katriniga pakub talle just seda ja ehk enamatki. Lähtel elava raamatupidaja Diana maailm variseb kokku, kui ootamatu rasedus lõpetab hetkega mitu aastat kestnud suhte. Lahenduste otsimisel on talle abiks vennanaine Maria ja vend Tanel, kes õppejõuna avaldab muljet ka Katrini sõpradele.

2015, PK, 185 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Punane terror valgub üle riigipiiri

Uido Truija

Oli aeg, kus Võrumaa väikestes külades elati töö- ja armastuserohket igapäevast pereelu. Saadi lapsi, hariti maad, kasvatati loomi ning pingutati püksirihma, et elamist tasapisi paremaks ehitada. 

Konstantin Pätsi poolt Eestisse lubatud Vene väed muutsid kõik – riik kaotas iseseisvuse, peremeestelt võeti talud. Algas vägivaldne kolhooside moodustamine, kus maad liideti ja loomad aeti ühte karja. Liitumise vastased kägistati nõusse ülikõrgete maksude ja piiratud turustamisvõimalustega. Iga piirkond pidi välja saatma oma kulakud. Kulakuteks aga tehti need, kes olid varem oma tööga veidigi midagi saavutanud – maja plekk-katusest ja kivimüüridel aidast sai kriminaalkuritegu. Surmalaagritesse viidud meestel tagasiteed ei olnud. Siberisse küüditatud tublid eesti naised suutsid karmil ja viletsuserohkel Venemaal ellu jääda, lapsed üles kasvatada ja aastate möödudes kodutee jalge alla võtta. Aga tagasi tulla pole enam kusagile – talud on hävitatud ja küladki kadunud. 

Dokumentaalne romaan "Punane terror valgub üle riigipiiri" annab ülevaate sellest, mis juhtus paljude külade ja perekondadega noil pöördelistel aegadel, kui nõukogude vallutajad sõjamasinatega Eestisse sõitsid. 

Mõtteliselt võib käesolevat raamatut vaadata järjena Uido Truija romaanile "Kui võim läheb hulluks", mis ilmus aastal 2012.

2015, KK, 326 lk

Hind 20.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Saladuse jõud

Maria Lepmaa

Gea elu on ilus ja võimalusterohke: ta on noor psühholoog, kes on leidnud töö, ta on abielus armastatud mehega ning neil on ilus kodu.

Kõik muutub, kui mees töö kaotab ning alkoholist lohutust otsib. Murdepunktiks saab päev, kus mees joobes olles Geale kallale läheb. Lahutuse käigus saab Gea teada, et tema eksabikaasa on tüki maad ebameeldivam mees, kui ta kunagi mõeldagi oleks osanud. Skandaalid raputavad nii Gea kui ka tema lähedaste elusid. Raamatukogus hingejõudu otsiv Gea leiab juhuslikult Saladuse – külgetõmbejõu seaduse õpiku.

Oma õnnetut eluperioodi trotsides otsustab noor naine unistuste jõudu proovida...

 

2015, PK, 190 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Virtuaalmees

Margit Peterson

Selle raamatu naised on pärit hääbuvatest küladest ja tegusatest, kuid mõnevõrra depressiivsetest väikekohtadest. Kauni looduse ja ettevaatlike põliselanike kõrval askeldab seal nii mõnigi otsatult ohtlik inimene.

Politsei satub sellistesse paikadesse harva ning pole välistatud needki juhused, kus korrakaitsjad ise kurikaeltega mestis on.

2015, KK, 113 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

 

Eesti armukesed

Einar Ellermaa

See raamat sai alguse minu kooliõe jutustusest, kuidas tema sõbranna läks esimest korda elus pimekohtingule ja mees ilmus kohtumispaika, pussnuga taskus. Ma olin arvanud, et niisugused asjad juhtuvad raamatutes, filmides ja teleseriaalides. Seejärel hakkasin sõpradelt küsima, kas nemad ka teavad värvikaid suhtelugusid. Järgmisena sattusin inimese peale, kes koos oma sõbrannaga mööda linna tolle meest jälitas, et mees koos armukesega teolt tabada. Nii need jutud kogunesid ja mõistsin, et inimesed oskavad oma elu vahel ikka uskumatult keeruliseks elada. Armukese või petmise teema on neis lugudes üldse sage, sellest ju ka pealkiri. Kõik need lood on tõesti juhtunud. Et nende lugudega ei saaks seostada konkreetseid inimesi, on kõik nimed muudetud. Kui osutus vajalikuks, on muudetud ka tegelaste elukohti ja elualasid. Veel võib lisada, et kõik siinsed jutud on naiste räägitud. Ilmselt naised märkavad suhete nüansse palju rohkem kui mehed. Ja üks siinne lugu on juhtunud minuga, aga ma ei ütle, milline. Ilmselt võib nii mõnelegi tunduda, et kuna lood on kohati päris uskumatud, siis ma olen need välja mõelnud. Pean kahjuks tunnistama, et ma ei ole nii andekas, et selliseid lugusid välja mõelda. 

Võib vist öelda, et kõikidest väljamõeldistest kõige uskumatum on elu ise. See on meie Eesti elu kogu oma argisuses ja seikluslikkuses, suhete loomises ja suhete lõppemises.

2014, KK, 124 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Kohtumine emaga

Helgi Soots

„Kohtumine emaga” on liigutav perelugu: täisealiseks saanud tütar otsib üles oma ema, kes ta tädile kasvatada oli jätnud. Ema elu on läinud aasta-aastalt allamäge, kuid tänu tütre abile suudab ta emotsionaalselt ja füüsiliselt terveneda ning omakorda tütrele ja poegadele toeks olla. 

Kõik Helgi Sootsi lood on kantud pereväärtustest ning püüdlusest läbi eluraskuste edasi areneda ning uuele põlvkonnale parem elu jätta.

2014, KK, 76 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Käelugeja

Andreas Iten

Tõlge Reet Kudu

Jutukogus «Käelugeja» (Verlag Martin Wallimann 2003) on autori kõige armastatumaks tegevuskohaks Hinterhaltigen, mida pole ühelgi maakaardil, kuigi maailmas on olemas piisavalt samalaadseid mägiseid ja eraldatud kogukondi, kus elatakse oma sisereeglite järgi ja saatust trotsides.

Raamatus on naljakad lood kõrvuti lugudega, mis pisarateni liigutavad. Põhiteemadeks on kõigis juttudes – elu, armastus, kodumaa. Tegelaskujud ei lase end seejuures tahtejõuetult saatusel siia-sinna pillutada, vaid ikka püütakse Fortunat üle kavaldada, sest mägilased on kangekaelne ja visa rahvas.

Hoopis teiselaadne on aga raamatu lõpulugu Itaalia puhkusereisist, kus kaunis śveitslanna ja itaalia kirjandusprofessor varsti kirglikult südant puistavad, sest mõlemad on armunud kirjandusse ja kalaroogadesse.

 2014, KK, 88 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

 

Uus elu

Saale Väester

Meeleolukas lühiromaan kaht tütart kasvatavast tõlkija Mirjamist. Naisele tundub, et tema elu on kehvem kui teistel: väikefirma kiratseb, korter on luitunud ja õiget meest ka ei ole. Kolmekümnenda sünnipäevani on jäänud kaheksa kuud, kui Mirjam otsustab oma elu muuta.

Korraga peab muutuma kõik – firma peab kasvama väärikalt suuremaks, kodu peab muutuma hubaseks, lastel peab olema rõõm õnnelikust emast. Ja kuidagi tuleb leida veel ka härra Õige...

2014, KK, 96 lk

Hind 9.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Jaan Mikweldt

Kadi Tombre on noor ja ilus ning nii edukalt abiellunud, et teda võiks lausa kullakaevajaks pidada. Praegu on tema elus on pingeline periood: abikaasa Tõnis kandideerib peaministriks ning kogu kodune elu on allutatud valimisvõitlusele. Lisaks ilmneb, et mehe poeg eelmisest abielust omas mingit valget pulbrit ning tuleb nüüd isa juurde ümber kasvama. Kasvatajaks aga peab hakkama Kadi, sest mehel pole aega.

Kogu see kõrgel seltskondlikul tasemel melu on siiski vaid pealispindne tühi-tähi, saab Kadi ootamatult teada. Võõras, kellega ta rahumeeli vestlusse astub, kannab kaasas kohutavaid saladusi ning Kadist saab olude sunnil eradetektiiv, kel tuleb silmitsi seista inimloomuste kõige vastikumate tahkudega.

 2014, PK, 227 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Varvara Rjazantseva

Tõlge Reet Kudu

Varvara Rjazantseva on Venemaal populaarne ja armastatud autor. Tema lugude kangelannad on tugeva iseloomuga naised, kelle ette saatus veeretab üha uusi katsumusi, kuid just nende ületamine teeb nad veel tugevamaks, paremaks ja eelkõige - puhtamaks. Neis jutustustes on palju elutarkust, kurbust, aga ka saatusemärke ja ennustuslikke unenägusid. Selleks, et unes nähtut tõsiselt võtta ja õigesti lahti mõtestada, tuleb aga korraks argipäevane "pikamaajooks" katkestada ja ringi vaadata...

2014, PK, 180 lk.

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Teisele ringile

Saale Väester

Romaan päevikutes ja kirjades, mis avavad tegelaste kõige peidetumaid mõtteid, hirme ja saladusi.

Kas pärast ebaõnnestunud abielu ja valusat lahutust võib tulla uus ja õnnelikum suhe, mõtiskleb Marta. Kas kohtu abil pääsenud naist saab siiski veel enesele allutada, arutleb Joonas. Kas väikese tütrega üksikisal on veel lootust enesele toimiv suhe luua, küsib Sebastian.

Mõtteliselt on tegu Saale Väesteri esikromaani «Miks me läbi ei saa?» teise osaga.

2014, PK, 204 lk.

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Käärid

Toom Õunapuu

Romaanis peab kutseline hingehoidja nõustama endast vanemaid hädalisi: töökoha kaotanud igipõlist õppealajuhatajat, usumehest võrgutajat, kunagist punast professorit, naiivset vanapoissi, minevikus elavat neurootikut, enesekindlat naistekütti, kombelist abilinnapea kaasat, petetud leske, Tšernobõli veterani, tippsportlast, kummitusega hädas külameest, kiidukukest taidluslavastajat, naiskahurväelase elukaaslast, väärikat tippspetsialistist vanahärrat ja rasedat vandetõlki.

Kuidas noorepoolne hingehoidja selle kõigega toime tuleb ja mis mõju avaldab see misjonitöö temale endale, selgub teose sensatsioonilistel lõpulehekülgedel.

2014, PK, 168 lk.

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Rändaja The Traveller

Urmas Espenberg

Tavaline Eesti mees S., kes on elu poolt tugevasti muserdatud ja pikka aega töötu, satub juhuse tahtel lõpuks tööle turismialale ja sellega pööratakse tema elus uus lehekülg. Algab põnev ränd eksootilistes riikides, millest ta on alati unistanud. Rannad, palmid, kõrbed, mäed, džunglid, hotellid ning korterid vahelduvad kindluste, kirikute ja lossidega, turismigrupid üksikreisijatega, lennukid laevade ja bussidega. Kõikjal saadavad S.-i reise vürtsikad seiklused. Viimaks saab ring siiski täis.

Pärast kümmet aastat eksirännakuid võõrsil mõistab mees, et on elanud valesti. Pidev rändamine on olnud «ilusa elu» illusioon. Elu püsiväärtused nagu kodumaa, perekond, lapsed ja sõbrad on käest libisenud ja S.-i kummitab totaalne tühjus ja üksijäämise oht. Kas tal on jäänud veel võimalus midagi parandada?

2013, PK. 216 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.