Virkko Lepassalu

Kes oli ENSV KGB 30 aastase staažiga ohvitser Valdur Timusk, kelle kohta üks kuulujutt pajatas, et tema kabinet olevat täis riputatud Stalini portreesid? Needsamad kuulujutuveskid jahvatasid, et ta olevat tahtnud saada NSV Liidu lagunemisel Eesti uueks Johannes Lauristiniks, kes ehitaks üles moodsama, rahvademokraatliku ENSV.

2021, KK, 474 lk

Hind 20 koos postikulu ja km-ga

Kaika Laine. Legend jääb elama.

Reet Kudu

Kaika Laine on üks legendaarsemaid eestlasi – lihtne maanaine, kes suutis ravida inimesi nii hästi, et talle saatsid sadade kaupa patsiente ka päris-arstid. Kui meedikute teadmistest väheks jäi, kutsuti appi Laine – ja saadi temalt abi.

Laine oli omamoodi pühak. Vähemalt on kinnitanud teda tundvad kirikuinimesed, et nad tajusid tema ümber oreooli, mida kannavad vaid vähesed inimesed maailmas. Lainet respekteeris ka paavst ise, kes ta 1996. aasta kevadmissa järel õhtusöögile kutsus.

Laine oli ka filosoof, kes aitas abivajajatel lahti mõtestada nii loodust kui ka usku. Ja kõige selle juures oli ta oma elu lõpul lihtsalt üksik vana naine, kelle ümber melu oli vaikinud ning kel oli raskusi poodi ja kalmistule pääsemisega.

2020, KK, 211 lk

Hind 13.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Uido Truija

Eesti Vabariigi esimese presidendi Konstantin Pätsi vanglaperiood on hämar aeg, millele erinevad ajaloohuvilised on püüdnud valgust heita. KGB esindajad kinnitavad, et nende käes on Konstantin Pätsi vanglas peetud märkmed ja päevikud.Käesoleva teose autor kinnitab, et enam ei ole – vähemalt mitte pärast seda, kui tema need oma käega polkovniku seifist ära varastas.

„Varastasin Seltsimees Polkovniku töökabineti seifist segastel taasiseseisvumise päevadel, kui KGB jooksis ringi justkui peata kana. Kallis lugeja esitab kahtlustava küsimuse: "Kuidas sai üldse Päts vanglas kirjutada päevikut, teda ju tassiti ühest vanglast teise, ühest hullumajast teise, seejuures otsiti läbi taskud ja voodrivahed, kisti lahti saapatallad, vaadati suhu ja tagumikku? 

"Kallis lugeja, kust mina tean! Küsige midagi lihtsamat, küsige kagebeelase Seltsimees Polkovniku käest. Aga ilmselt Seltsimees Polkovnik väidab, et Pätsi päevikute varastamine ei vasta tegelikkusele. Kuidas ei vasta? Nõukogude Liidu lagunemine, nii uskumatu kui see ka kagebeelastele ei tundunud veel aasta-paar enne suurt pauku, vastab ometi tegelikkusele. Kagebeelaste juttu pole mõtet uskuda; kes nende jutust poole usub, saab ikka poole petta, selline oli ju selle organi olemus,” kirjutab Uido Truija.

2019 KK 296 lk

Hind 24.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Eesti presidendi teekond

Uido Truija

Eesti ajaloos on üksikuid tumedaid laike, mida piiravad vaikus, okastraat ja võõrast keelt rääkivad püssimehed. Üks selliseid piirkondi on president Konstantin Pätsi vanglasaaga. Mis juhtus pärast seda, kui ta vahistati?

Uido Truija on taastanud presidendi liikumise erinevate vanglate vahel ning, tundes eluaegse advokaadina hästi toonaseid kinnipidamisasutusi, loonud ülevaate sellest, millistes tingimustes Konstantin Päts vangipõlves elama pidi.

2018 KK, 296 lk

Hind 24.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Valge mehe lauaraamat

Urmas Espenberg

„Valge mehe lauaraamat” koondab autori rahvuskonservatiivseid esseid ja artikleid aastatest 2011 -2017.

 „Antud essee- ja artiklikogumik pole teaduslik uurimus ega süvasotsioloogiline tekst, pigem populaarteaduslik mõttekogumik. Siin on mõtted, mida olen aastaid endaga kaasas kandnud ja nüüd sõnadeks vorminud,” tutvustab autor.

20. juunil esitletud rahvuskonservatiivne esseekogumik “Valge mehe lauaraamat” murdis end kohe edetabelite tippu. Solarise Apollos oli temast eespool vaid Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat”.

“Näib, et vajadus globalismivastase, rahvusliku ja väärtuspõhise sõnumi järgi on sedavõrd suur, et raamat on neljandale kohale jätnud isegi “Rikkaks saamise õpiku”,” kommenteeris Espenberg teose menu.

 

2017, KK 180 lk

 

Hind 11.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Poliitilisi mõtisklusi

Georg Kirsberg

„Poliitilisi mõtisklusi” on loogiline järg tema varasemale raamatule „Poliitika Psühholoogilised Alused”. Autor analüüsib põhjalikult Euroopas ja Eestis toimunud ja toimuvaid muudatusi ning pakub välja ka võimalikke lahendusi, lähtudes eelkõige ratsionaalsetest põhjendustest.
Loodetavasti on "Poliitilisi mõtisklusi" huvitav lektüür nii neile, kes jagavad autori maailmavaadet, kui ka neile, kes sellele meeleldi vastu vaidlevad. Mõtteainet pakub see kindlasti väga erinevate suhtumiste ja väärtuste esindajatele.

2016, KK 583 lk

Hind 15.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Korruptiivne Eesti

Õigusteadlane ja poliitik Ando Leps tõestab oma raamatus, et Eestis on korruptsiooni küll ja rohkem. Seadusandlus pole riigijuhtidele kohustuslik ning kuritegevusega võideldakse valikuliselt. Korruptsioon algab Kadriorust ja Toompealt, ent levib väga paljudesse erinevatesse eluvaldkondadesse, mille toimimist tegelikult peaksid reguleerima seadused. Aga seadused ei toimi – või kasutatakse neid valikuliselt. 

Autor on praeguse iseseisvusaja vältel kirjutanud palju artikleid, samuti teinud märkmeid ja marginaale. Esinduslik valik neist on nüüd jõudnud raamatusse. 

Põnevat lugemist ja Eesti tänapäevaeluga kaasamõtlemist!

2016, KK, 352 lk

Hind 21.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Põhja-Korea – nälg, hirm ja maailma suurim vangla. Kuidas ta püsib?

Autor Erki Loigom

Kuidas on 21. sajandil võimalik eksisteerida riigil, kelle alamad elavad kui suures vangilaagris? Põhja-Korea ebainimlik eksperiment on kestnud kauem kui mistahes teine türannia viimase saja aasta jooksul. Kuidas üle 20 miljoni inimese on elanud ligi 70 aastat valitsejate all, kes neid vaevu on suutnud toita ja katta, hoidnud neid eemale kõigest välismaailmas toimuvast ja loonud hirmuäratava repressiivühiskonna, kus mees kaebab naise, tütar ema peale?
Käesolev raamat üritab seletada Aasia ühe julmema erakliku kuningriigi loomist, ülesehitust ja jätkuvat toimimist. Põhja-Korea ei ole vaid üks ajaloomuuseum aegu tagasi toimunud õuduste meenutamiseks, vaid see kõik toimub nüüd ja praegu, kogu maailma silme all.

Riik, mis on eelistanud panustada eelkõige relvadesse ja on arvestatav tuumajõud oma arenenud naabrite kõrval, kujutab peagi ohtu ka kaugematele riikidele üle merede. Miks kuni kolm miljonit nälga surnud inimest ei olnud piisav Kim Il-sungi loodud koletusliku monstrumi kokkukukkumiseks? Milline tohutu jõud on karismaatilistel liidritel inimeste ajukeemia üle ja kuidas tekib isikukultus?
Raamat heidab pilgu nii Põhja-Korea ajaloole, poliitikale kui majandusele, kuid kirjeldab ka kodanike argipäeva ja neid väheseid rõõme, mis selles hirmust läbiimbunud ühiskonnas veel alles on. Lõpetuseks süvenetakse ühele võimalikule tulevikustsenaariumile, mida teised Pyongyangi jälgijad käsitlenud ei ole. Raamatu kirjutamiseks viibis autor riigis ka kohapeal ja omab veidi isiklikumat vaadet Põhja-Korea olemusele ja toimimisele.

2015, PK, 416 lk

Hind 21.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Poliitika psühholoogilised alused

Autor Georg Kirsberg

Poliitika ja raha on kaks teemat, mis inimestes kõige tulisemaid diskussioone tekitavad. Käesolev raamat räägib peamiselt poliitika psühholoogilisest olemusest, kuid sealhulgas on juttu ka majandusest. Majandus ja poliitika käivad tihtilugu käsikäes ning nende psühholoogilised alused on suures osas sarnased. Et poliitikat lähemalt mõista, tuleb alustada inimese mõistmisest.

2014, KK, 378 lk

Hind 15.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Suurem kui elu

Autor Raivo Kaer

«Suurem kui elu» on Pariisis elava eestlase Raivo Kaera lugu – skandaalse mehe aus pihtimus.
Verinoores eas vajutas tema elule pitseri ema surm ning isa suutmatus leinaga toime tulla. Raivo läks ema mälestust austades edasi ja ülesmäge – kuni sai teada, kui külm ja vali on tuul tipus ning kuidas elul on alati varuks mõni püünislõks... Ja ka päästerõngas.
Minategelane tõuseb kordi ja kordi. Iga uus tagasilangus on eelmisest hullem, kuid iga tõus avab noore mehe teadvuses mõne uue ukse.
Kes on elus kogenud lootuste halastamatut kokkuvarisemist, võitlust raskete haigustega ning kustumatut elujanu, leiab selle loo peategelases mõttekaaslase. Keda aga huvitab elu Euroopa erinevates riikides väga erinevatel tasanditel, kohtab sisukülgedel head teejuhti.

 2015, KK, 124 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Surmamõistetu märkmed

Autor Mihail Lihoi

Eriüksuslane Mihhail Lihoi oli üks viimaseid mehi, kes sai Nõukogude Eestis kõrgeima karistusmäära ehk surmanuhtluse. Tema päevik on kirjutatud Patarei müüride vahel, mil mees ootas seal ainsat, mida ta teadis enesele jäänud olevat – oma hukkamispäeva.

Ent isegi vanglamüüride vahele mahub veidike lootust, inimarmastust ning usku, avastas ta oma suureks üllatuseks. Oma loo pühendab Mihhail kõigile neile, kes usuvad, et on seadustest ja korrast üle.

Tõlkinud Kaido Karu

Luuletõlked Doris Kareva

2014, KK, 118 lk

Hind 11.-  koos käibemaksu ja postikuluga.

Kirjad India ookeanilt

Autor Georg Kirsberg

Mereväeohvitser Georg Kirsberg seilab mööda India Ookeani ning kaitseb laevu piraatide eest. Vabal ajal kirjutab laevaelus toimuvat üles.

Tulemuseks on käesolev tõsieluromaan, mis toob lugejateni piraadikaitsjate argi- ja pühapäevad, sekka mõtisklusi ja infot nii mereröövlitest, eramilitaarfirmadest kui ka Eesti kaitsevõimest. Põnev lugemine algusest lõpuni!

2015, PK, 260 lk

Hind 15.- koos käibemaksu ja postikuluga.