Julla esimene armastus

Reet Kudu

Arukas ja huvitav lasteraamat laste ja loomade sõprusest ning perekondlikest suhetest, mida varjutavad erinevad ellusuhtumised.
Julla esimene armastus oli koer Atsi. Jah, mitte naabripoiss ega klassikaaslane, vaid just nimelt maailma kõige parem kutsa.
Talv läbi ootas väike tüdruk, milla ta saab maale vanaema ja Atsi juurde. Ent seal ootab ees üksnes rida pettumusi – Atsi on viidud ära ning vanaema arvates on Julla emal ja Jullal endal täitsa võõras veri...

2020 KK 70 lk

Hind 11 eurot koos km ja postikuluga

Meie teistmoodi vanemad

Anne-Mari Alver, Marko Pikkat

„Meie teistmoodi vanemad” jätkab pereteemadel – peategelane Ats saab vanemate ja sõpradega suheldes teada, et peresid on väga erinevaid.

Mõned vanemad on abielus, mõned mitte, mõned on läinud lahku ja mõned pole õigupoolest nagu koos olnudki. Ja sellega pole erinevused veel lõppenud! Aga lapsed, nemad armastavad oma vanemaid alati – nii neid, kes on lahkunud kodust või elust kui ka neid, kes suudavad luua armastuse õhkkonna ka lastekodu seinte vahele.

2019, KK, 48 lk

Hind 11 eurot koos km ja postikuluga

Klaasikillud asfaldil

Anne-Mari Alver

 

Liisale meeldib vahel pealt kuulata, millest tema vanemad omavahel räägivad. Nii saab ta teada, et ema ja isa plaanivad lahutust.Väike tüdruk on valmis tegema ükskõik mida, et pere kokku jääks. Kui vaid oskaks. Üks mõte siiski tekib – tuleb olla väga halb laps. Niisugune, kellega ema üksinda ühelgi juhul toime ei tule!Liisa räägib plaanist ka oma vanemale vennale. Mihkel ei taha põrmugi halvaks poisiks hakata, ent selle nimel, et isa peresse alles jääks, on ka tema valmis pätielu elama. Ainult et – kuidas seda õigupoolest tehakse? Laste esmapilgul süütu plaan muutub kiiresti keeruliseks kriminaalseks olukorraks.

2018 KK 96 lk

Hind 9,5 koos km ja postikuluga

Lendava kassi Heiki seiklused

Saale Väester, illustraator Pille Tammela

Raamat kõigile neile, kelle jaoks imed juhtuvad, sest neisse usutakse. Isegi kui sa ise pole kunagi muinasjutumaale sattunud, ei tähenda see, et muinasjutumaad olemas ei oleks.
7-aastane Liisa on endale alati kassi soovinud. Ühel päeval kingibki onu Sander talle väga erilise kassipoja, kellel on tiivad. Liisa paneb kassile nimeks Heiki ja lubab looma eest hästi hoolitseda. Kuid ühel päeval eksib Heiki hiirt taga ajades metsa. Liisa läheb kassi otsima ja alguse saavad
uskumatud ja muinasjutulised seiklused… Heiki ja Liisa kohtuvad mitmete värvikate tegelastega – lauluõpetajast varese, haldja, muinasjutulinnu ja Roosa Printsessiga.

2017, KK, 60 lk 

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Atsi tunded

Tekst Anne-Mari Alver, pildid Marko Pikkat

„Isa, milleks on inimesel tunded?” tahab väike Ats teada. Küsimus tuleb isale ootamatult, kuid vastamata jätta ei saa. Nii süüvivadki kaks meest, üks suur ja teine veel päris pisike, keerulisse teemasse – millised tunded inimestel on.

2017, KK, 34 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Meie, teistmoodi lapsed

Tekst Anne-Mari Alver, pildid Marko Pikkat

Väike Ats saab prillid ja kardab, et on nüüd teistmoodi laps... 

Tasapisi teisi lapsi vaadates saab Ats aru, et kõik lapsed on teistmoodi ja iga laps on omamoodi. Mõni laps võib teistmoodi mõelda, mõni teistmoodi tunda ja mõnel on kergem teistmoodi liikuda... Aga sellest pole midagi, sest igaüks meist on ju natuke teistmoodi!

2015, KK, 24 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Leekmäe Rebane. Kolmas raamat

Loo ja piltide autor Ruth Karjahärm

Väikesest vaprast Leekmäe Rebasest on saanud Udumäe kuninganna. Nüüd tuleb temal kaitsta teisi, eelkõige udurahvast, kuid ka tervet Leekmäge. Elu toob üllatusi pea igal sammul, küll looduslikke, küll igavikulisi, küll perekondlikke.

Kuidas tubli Rebane kõigega hakkama saab ning kuidas kogu Leekmäe triloogia lõpeb, seda saad teada kolmikloo viimasest raamatust.

Kaunid pildid ja põnev lugemine pesamunast pere vanimani!

2015, KK, 48 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

 

Leekmäe Rebane. Teine raamat

Loo ja piltide autor Ruth Karjahärm

Teise raamatu peategelaseks on rebane, kes eelmises osas oli alles väga väike ja väga häbelik rebasekutsikas. Udukogu viib pisikese rebase kaasa ning ta hakkab elama udukogude hulgas. Seal saab ta endale väga tähtsa ülesande – just tema peab aitama udukogudel nende keerulise missiooniga toime tulla. Päev päevalt ja mäng mängult muutub väike häbelik rebasekutsikas julgemaks ja targemaks. Sellest, kui väga tal julgust ja tarkust vaja läheb, loe aga juba raamatust. 

„Leekmäe rebane” on mitme põlvkonna raamat – mõnus tekst koos vahvate piltidega teevad rõõmu kõigile.

2014, KK, 36 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Leekmäe Rebane. Teine raamat

Loo ja piltide autor Ruth Karjahärm

Vanamemm, kes lapselapsele «Leekmäe Rebast» ette loeb, leiab ka enda jaoks nii mõnegi huvitava mõtte. Teismelise rahutusse päeva toob raamat… midagi hingele. Tuldpurskava Leekmäe varjus toimuvad – täiesti arusaamatul kombel – kõigile arusaadavad asjad. Udukogud ja puukvaimud, rebased siin ja rebased seal, mõned valge, mõned musta sabaotsaga, mine võta kinni. Vahel ei saa oma mõttelendu uskuda, siis aitavad pildid fantaasiale veelgi hoogu juurde anda.

Lõpp on intrigeeriv: kas tõesti jäi Udukogu ellu? Kes ta on? Kus ta elab? On ta hea või halb? Kas järgmises raamatus leiab vastuse?

2014, KK, 30 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

Elu algab kümneselt

Autor Reet Kudu, pildid Marko Pikkat

 

Südamlik lasteraamat perest, kus nelja last kasvatab füüsikaprofessorist vanaisa – ema ja isa on läinud välismaale raha teenima. Peategelane Jaanus ootab oma kümnendat sünnipäeva, sest siis loodab ta «pääseda» väikeõe kantseldamisest ja toidutegemisest.

Igal pool mujal on ju nii palju põnevat! Kasvõi tüdrukud! Jaanusel on kaks sõbrannat: Evelin värvib juba huuli ja Astra on tohutult palju lugenud, kuid otsib koos vanatädiga prügikastidest toitu. Kuidas sõpra aidata ning kuidas tulla toime usaldust petvate täiskasvanutega?

2014, KK, 68 lk

 

Lilled õnnelikule printsile

Autor Marika Malmsten

Kui kirjandusõpetaja klassitäie teismelisi ooperit vaatama viis, tekitas see esimese hooga vaid põlgust ja naeruturtsatusi.
Ent vähe sellest, et teatril tundub siiski mõte sees olevat... Peategelased hakkavad lisaks teatrimaailma tundma õppimisele sammhaaval avastama ka fännide keerukat elu lava ees ja teatri tagaukse ümbruses.
Milliseid lollusi andunud austajad on valmis tegema? Kas elu ja teater õnnestub lahus hoida? Kas ja kuidas toimub omaloodud iidolitest ülekasvamine, selgub juba loo käigus.

 2014, KK, 68 lk

Hind 10.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Lili Remma ja purpurkuulased

Autor Heidi Raba

Lili Remmal õnnestus küll pääseda unehiilija Robert Rederi käest, kuid nüüd peab ta toime tulema teadmisega, et tema on ainus, kes suudab alistada allilma valitseja Varivürsti. Ta peab leidma maailmadevahelisi väravaid avava kivi südamiku nii ruttu kui võimalik, sest iga kaotatud päev võtab temalt killukese elujõust. Purpurkuulaste Vahisalka kuuluvad maagid peaksid talle abiks olema, aga kuidas tüdruk ka ei pinguta, maage ja kivi südamikku tal leida ei õnnestu.

Allilma süngeis labürindikäikudes ootab ka Varivürst rubiinpunase kivi tervikuks liitmist. Tema jaoks tähendab see võimalust pääseda inimeste sekka, tuua oma armastatu varjuriigist tagasi ja saada maailmade valitsejaks. Lili suutmatus talle määratud ülesannet täita vallandab võimsa musta maagi raevu ja aset hakkavad leidma koletud sündmused.

Kes on imbujad, mida suudab Tiiblane, milline vägi on narmasjalal ja Siul ning kuidas lõpeb lahing verevandujate ja purpurkuulaste poolehoidjate vahel – sellest jutustab Lili Remma triloogia kolmas raamat.

Varem ilmunud: «Lili Remma ja gongapuuhaldjas» (2011), «Lili Remma ja unehiilija» (2012).

2013, KK, 346 lk

Hind 12.- koos käibemaksu ja postikuluga.

 

Tuttuus titt

Tekst Lehte Hainsalu, pildid Pille Tammela

„Tuttuus titt“ on tore värsslugu pere pesamuna sünnist ja kasvamisest.
Igaks kuu-sünnipäevaks on
luuletaja loonud uued salmid ja kunstnik maalinud uue pildi. Südamlikes luuletustes kajastub beebi areng ning maailma avardumine tema ümber.

2013, KK, 28 lk

Hind 7.- koos käibemaksu ja postikuluga.